45.gun ve belirtilerin lütfen yardım edin

28.gun negatif aldım.45.gundeyim bugün boğaz kızarıklık olduğu için ilaca başladım.Zaman zaman da kasintim oluyor.Boyle belirtileri olup da negatif olan birileri var mı?Test yaptırmaya bile korkuyorum test donmuş olabilir diye ?

Cevap ( 18 )

 1. Exsalvador
  1 ay önce

  Sakin olun hocam , sizi hatırlıyorum 28.gün quick test yaptırmıştınız . 4.nesil demiştiniz. 4 nesil quick testler de biomerux un testleri duo quick diye geçiyor. Yani duo ultra testini üreten şirketin.Dönmeyeceğine inanıyorum. Ne gibi belirtileriniz var onu yazınız. Dr.H.Hansfield da birkaç soruda , soran kisiye 4 yada 5 haftada 4.nesil test olmuşsanız testiniz hiv sempotomu yasamadiginizi soyluyor. Diyor hatta başka teste gerek yok bile diyor.Kendi hastalarıma önermiyorum diyor. Bence 50 gibi hastaneye gidin ve tek testte olayı bitirin.

 2. Exsalvador
  1 ay önce

  https://www.google.com/search?q=hiv+window+period+2019&prmd=niv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj13taLxI_lAhXvAxAIHXlXDGoQ_AUoAnoECBAQAg&biw=360&bih=560&dpr=3#imgrc=lqErg5UM-P3R0M Şu linke de bi göz atın isterseniz.

 3. asklazim
  1 ay önce

  @Exsalvador evet hocam 4.nesil hızlı test yaptırmıştım.Hocam bogaz kızarıklıgim vardı ama çok şiddetli değildi şuanda da iyi durumda.Hocam enfeksiyon hastalıklarına çalışırken döküntülü hastalıklar diye bir konu var.Orda döküntü çeşitlerini ve hangi durumlarda olduğunu görünce peteşi dikkatimi cekti.Bende 1mm noktacik seklinde çıkıyordu bir seyler ama dağınık ve çok alakasız yerlerde 4-5 tane toplasan.Hocam damar vazodilatasyon falan deyince korktum.Bir de kaşıntı tuttu bunun üstüne.Arkadasim görsel attı hocam bir bölgede baya çok çıkması lazımmış galiba.Hocam gidicem galiba hiç ders falan çalışamıyorum bu konu o kadar meşgul ediyor ki kafamı insanların bana ne dediklerini bile dinleyemiyorum günlük hayatta.

 4. Exsalvador
  1 ay önce

  Hocam şöyle klinik bulgularla kendi durumumu özetleyim bir çikarım yaparsın sende. Yoğun stres-inanılmaz gece terlemeleri(inanilmaz dedim çünkü harbi hayatım da terlemedim böyle) 32.gün test negatif - gece terlemeleri aynen devam yoğun sivilce olmadık yerlerde tektük alnımda çıkarken alnım ful doldu ayriyette bacağım da kolumda boğazimda , göğsümde devasa sivilceler 46.gün negatif, 48 e konuyu kapatmak hemde vdrl baktirmak için gittim hiv negatif ama hbsag sınırda pozitif anti hbs 1000> ama, internette hiv+ bireylerde olabiceğini öğrenme ve 11 günlük tam çöküş . Sık seyreden kasık ağrıları, iştahsızlık, boğaz hassasiyeti , yutkunma güçlüğü,sigara dumanını içe çekerken yirtılma hissi,59 negatif hbw dna larla birlikte( hekim hepatoloji ile ilgilendiği için topa çok girmedi ısrarla sormama rağmen bence endişe etmeyin demekle yetindi)Sonrası yoğun baş ağrısı hergün 1000mg parol ile kesemediğim veyahut 30 dk dindirebildiğim(normalde ilaç kullanmam) damakta derin kırmızı görünümlü kabarma dışarıdan çok rahat görülüyor. Dün yaptırdığım 73.negatif konuyu cidden kapatmayı düşünüyorum artık. Ayriyetten 32-33 yaslarında bir dahiiliye uzmanı idi. Şüpheli ilişkinmi var diye sordu evet dedim 70 gün evvel.Sonuçlar cıktı bisey söylemedi hiv yok hepatit bagisikligin var dedi 90 bilmemne bisey demedi.Ayrıca bilimsel olarak iki şeye dayanıyorum. Bir pozitif olanların 19.günde bile 25 te veya ilk testte (16-17 günler öncesi yapılanlar hariç) ne zaman yaptırırlarsa 2-3 yıl sonra da olsa ilk testte tanı almaları.2.si Amerikalı hekimlerin hansfield,hook,sean gibilerinin 4 haftayı kesin demesi , gir bak kaç soru adamlar tamam diyor hiv yok devam diyor. Bu adamlar şakası olan adamlar değilki belki 30 senedir bu işin içinde ve ciddi görevlerde bulunmuşlar ve bulunmaya devam ediyorlar. PYD derneğide 50 den sonra gerek yok diyor. İlk testlerde de rahatlamanız gerekirdi diyor. Hatta adamlar geç antikor cevabına internet hikayesi diyor. Bu da kendi tecrübem şöyle söyleyim her seferinde işte bu sefer bitti dedim işte şimdi çıkıyor aptal herif dedim ve cidden öyle olmuyor ,bu kitlerin bu cihazların aciması yok olsa çat diye verir adama. Bunu ilerletmekte işte şimdi işte bu sefer diye çok daha büyük sorunlara yol acabilir. Senin için dua edeceğim. Burayada negatif sonucunu yaz lütfen.

 5. asklazim
  1 ay önce

  Hocam cidden bütün belirtileri yasamassiniz ama testleriniz negatif gelmiş.Yogun stresten olmuş olabilir hocam.Sevindim sizin için tabiki kapatın zaten bu konuyu 73ten sonrası düşünmeye gerek yok.Hocam geçen gün mesajlastim şüpheli ilişkimi yaşadığım kisiyle bana şey dedi seninle birlikte olmadan önce ben zaten test yaptırdım işe girmek için ve bütün cybhler negatif,testlerden sonra da kimseyle birlikte olmadım.Ben de bir şey yok istediğin kadar yaptır hep negatif gelecek dedi.Hatta ben de yaptırırım istersen o kadar diyorum sana dedi.Bir rahatlık gelmişti de işte bu kaşıntı ve boğaz kızarıklığı beni yıktı hocam.İnsallah hocam dualarınızı esirgemeyin.

 6. Kankankito
  1 ay önce

  Demin hastanede sonuçları almaya gittim hav pozitif diye yazıyordu. Resmen öldüm öldüm dirildim

 7. Kankankito
  1 ay önce

  Hav hepatit a demek miş yaw nasıl nasıl bir 55 günde serolojife oldum. Çıkmadı eğer bundan sonra çıkarsa onun gelmişim gecmisini. Bıktım artık. Konuyu kapatacam. Hiv değilim. Yeni bir vuris icat edilmediyse konuyu kapatıyorum. @asklazim sende git kan tahlinini de yap konuyu kapat. Sende psikolojik olarak mahvolduk

 8. Exsalvador
  1 ay önce

  Kankanito geçmiş olsun kanka nakavting strongaze.

 9. Exsalvador
  1 ay önce

  Abi biraz evvel pyd deki kibar bi bayanla görüştüm az önce , ben yıllardır bu işin içindeyim 45 den sonra döneni görmedim dedi. Bak net valla 90 da yaptirsammı diyorum ama test olmak sonuç beklemek çok zor ya çöktüm amk.

 10. Kanka seninle aynı sorunu bizzat bende yaşadım. 102 gün oldu hala bogaz kızarıklığı devam ediyor kasinti kesildi ama senin olduğun dönemde başlamıştı. 32.günde negatif aldım 64.gün üroloji doktoruna gittim muayene etti bir şeyin yok dedi geri gönderdi. Yakın zamanda test olup konuyu kapatmaya gidicem ama bu belirtiler geçicek gibi değil başka bir hastalık olabilir diye şüpheleniyorum.

 11. Kankankito
  1 ay önce

  Eyvallah @Exsalvador tüm değerler negeatifti vdrl tpha hebatit b c bir tek a pozitifti. Herhalde ilk başlarda bir bakteri bulaşmisti. Antibiyotik kullandım geçti. Ama kullandığım antibiyotikte benim bağırsakları mahvetti. Tüm sıkıntım ondanmıs. Allah kimseye dermansız dert vermesin

 12. Exsalvador
  1 ay önce

  Sen kapattınmı kanka konuyu kankanito

 13. Kankankito
  1 ay önce

  Kapatıyor gibiyim ama bu doktor hpv felan hiç bakmamış.

 14. Kankankito
  1 ay önce

  Bok yolundan hepatit a kapmışız 6 ay sonundada bir genel test daha yapacam.

 15. Exsalvador
  1 ay önce

  Hepatit A da bisey yok birader ya ben hepatit B nin kıyısından döndüm. Nasıl birseyin içine düştük Allahım yardım et. Girdap yeminle girdap.

 16. Kankankito
  1 ay önce

  Abi kitapta yazıyor hırsızlıktan içkiden kumardan uzak durun. Ama zinadan kaçın diyor. Bizde gidip eskortlara ilişkiye giriyoruz. Kıl payı kurtulduk.

 17. Exsalvador
  1 ay önce

  Usta kurtulduğumuza bi kanaat getirebilsem anında tecil bozdur uzun dönem başvur yapacamda. Medhelp e sardım şimdide.

 18. Kankankito
  1 ay önce

  İyiki İngilizcem yok bende sarardım :))

Cevap yazmak için yapınız.