Dil beyazlığı hiv belirtisimi

Arkadaşlar herkese merhaba dilimde beyazlık var ufak ufak yaralarda var dün alkol aldım ve baya bi sigara içtim vücudumda halsizlikte var bacaklarımda üşüme var bugün ilişkiden sonra 12.günüm baya bi zor durumdayım kondomlu beraber oldum ama neden böyle oldu bilmiyorum pisikolojikmi acaba yardımcı olursanız sevinirim sağlıklı günler dilerim.

Cevap ( 5 )

 1. Deryalı
  1 ay önce

  Sigara içiyorsun, alkol alıyorsun. Akşamdan kalma olma durumunu da HIV ile bağdaştırıyorsun. Dildeki beyazlığın bin tane sebebi var ki bunlardan biri, uzun süreli maske kullanımı da olabilir. 14. Günden itibaren HIV Duo Ultra ya da 28. Günden itibaren HIV Combo testi olabilirsin.

 2. Narinlord
  1 ay önce

  Deryali hiv duonun güvenirliliği yuzde kac baska bir hastalik var diyelim ornek veriyorum hepatit veya frenk bunlari nasil anlayabilirim komple cinsel yolla bulasan hastaliklara nasil baktirabilirim yardimci olursan sevinirim

 3. Deryalı
  1 ay önce

  HIV Duo, dünyadaki en hassas test. 14. Günden itibaren %95'in üzerinde garanti sonuç verir. Kolay kolay da, istisnai durumlar harici (Sağlık personeli olup iğne batması, bağışıklık baskılayıcı tedavi, kemoterapi vs.) Dönmez. Istersen 6. Haftada bir laboratuvarda full CYBH taraması ya da 90. Günde devlette tarama yaptırabilirsin bir eğitim ve araştırma hastanesinde, enfeksiyon hastalıkları bölümünden randevu alıp.

 4. Narinlord
  1 ay önce

  Yardımcı olduğun için çok sağol

 5. Kılıçxx
  1 ay önce

  Durumun sigara ve alkolle alakası yok. Ben ikisinide kullanmıyorum. Senin gibi 2 hafta önce kondomlu ve oral ilişkide bulundum aynı şikayetlerden muzdaribim belirtiler anında vermeye başladı. Aids hemen belirti vermez ancak çok sağlam bir enfeksiyon kaptığımız kesin. Durumu ciddiye al.

Cevap yazmak için yapınız.