Hiv bulaşma durumu var mıdır test yaptırmalı mıyım?

Herkese merhabalar, dün yeni tanıştığım bir kadınla dudaktan derin öpüşmem oldu, dudağımın dış kenarında kanamayan bir yara var öpüşürken dilim oraya da değdi, partnerimin ağzının içinde herhangi bir yara var mı bilmiyorum ama öpüşürken herhangi bir kan tadı ya da kan gözlemlemedim. Partnerimin ağzında da kanamayan yara varsa eğer bulaş olmuş mudur ? Hiv testi yaptırmalı mıyım ? Teşekkür ederim.

Cevap ( 11 )

 1. savass1234
  1 ay önce

  Asıl sormak istediğim iki kişinin de ağzında yara olsun fakat kanamasız yara olsun. Böyle bir hiv geçişi mümkün müdür ? Çok vaktinizi almak istemiyorum cevabınıza göre gidip hemen test yaptıracağım.

 2. iamlucifer
  1 ay önce

  benim bildiğim ağız dolusu kan olması lazım bulaş riski olması için, tabi diğerleri de bir yorum yapsınlar ama bana sorarsan imkansız bir ihtimal. ha eğer bu mevzuyu kendi kafanda uzatıp kendine dert edeceksen, ya öyle olduysa ya böyle olduysa vs diyeceksen git yaptır. ayrıca dün yaşanmış olay, 42. günde yaptırabilirsin. 90'da da değişmez ama teyit için bir daha yaptırabilirsin. ha bunları kendine dert edeceksen diye söylüyorum ama yapmaya gerek var mı diye sorarsan BENCE yok.

 3. savass1234
  1 ay önce

  Ben de ağız dolusu kan gelmesi gerekiyor diye biliyorum fakat burada benden daha tecrübeli bilgili insanlar olduğundan dolayı sormak istedim. Karşı taraftaki kadında ağızda yara olup olmadığını bilmiyorum. Fakat ben en kötü senaryo olarak kadının da ağzında yara olduğunu farzediyorum. Ondan dolayı kilit sorum iki partnerde de ağız içinde yara varsa ve derin bir şekilde öpüşme oluyorsa hiv bulaşı olur mu ? iamflucer cevabın için teşekkür ederim umarım diğer arkadaşlar da yorum yaparlar.

 4. Için rahat olsun hem karşındaki hiv + onu bile bilmiyorsun ben bi yerde bunun için vampir olmanız lazım diye bir şey görmüştüm ama testini ol kafanı da uzak tut buralardan

 5. savass1234
  1 ay önce

  Teşekkür ederim yorumun için dertsiz. Sanırım doğru biliyoruz iki kişide yara da olsa kan olmadıkça geçmiyor.

 6. SCakırr
  1 ay önce

  Kanının, kanına karışması lazım ve fiziken katı katı olan 2 madde (kanamayan kabuklu yaralar) birbirine karışamaz. Şayet sıvı olsalardı, yani kanıyor biçimde-akışkan formda, bulaşma ihtimali olurdu.

 7. benkimim
  1 ay önce

  SCakır benimde öpüşmem oldu üç yıl önce şimdi bacak aralarımda mora dönen ve izi kalan sivilceler çıktı bir alakası olabilir mi sağolasın şimdiden

 8. SCakırr
  1 ay önce

  Öpüşme ile hiv bulaşma riski, kanayan yaraya sahip 2 kişi arasında olduysa ya da öpüsürken birbirinizi ısırıp kanattınızsa mümkün. Buna göre kendiniz değerlendirin.

 9. benkimim
  1 ay önce

  Scakır tesekkür ederim yara ve kanayan bir şey yoktu ama bu sivilceler yani kıl dibi iltihabı kafamı kurcaladı

 10. savass1234
  1 ay önce

  @SCakır öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Dudak kenarımdaki yaranın bir kısmının üstünde kabuk var diğer kısmı ise kabuksuz halde ama kanaması yok. Partnerimin ağzında yara var mı bilmiyorum sadece en kötü durumu hesaplıyorum. Ama eminim ki ne gözle görülen ne de tat olarak hissedilen bir kan vardı. Bir risk yok o zaman sizin söylediğinize göre kan yok çünkü.

 11. Mozgu
  1 ay önce

  Bu sekilde bulasma ihtimali cok az, litariturde birkac vaka var sadece, eger iciniz rahat edecekse bir kac ay sonra test olabilirsiniz.

Cevap yazmak için yapınız.