Lenf Sorunu Yaşıyorum

Arkadaşlar merhaba. Tam 8 aydır boynumda 26*13 mm lenf, 5 aydır trapez bölgesinde nohuttan küçük sert bişey ve bu sabahta sağ koltuk altımda fındık boyutunda beze farkettim. Sabah uyandığımda hafif donuk bir ağrıyla uyandım elimle kurcalayinca farkettim. Kasıkta da şişlik gibi bişey var ama ne olduğunu çözemedim. Aynı durumu yaşayıp ultrason çektiren arkadaşlar doktorunuz bu konuda sizlere ne dedi ve testlerinizi hangi günlerde yaptınız? Lenflerim beni korkutuyor. 144 te negatifim var ama birkaç yerde okumuştum lenf bezi şiş olanlara doktorları testlerinin döneceğini yazmış ve öyle olmuş. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Cevap ( 145 )

 1. kkkrg
  1 ay önce

  Kaynak belirt kardeşim kim demiş onu ya ????????

 2. Achilles
  1 ay önce

  Sıradanbiri2, hiv virüsüne bağlı lenf bezi şişmesi olsaydı bu testinde pozitif olarak karşına çıkardı.Lenf bezi şişmesinin anikor üretimini geciktirmesinide ilk defa duyuyorum.Tm okudun bi yerde ama bunu paylaşan kaynak göstermiş [email protected] senin testerinde ag-ab birlikte çalışılmış üstelik pcr de var.Hiç [email protected]ıradanbiri atsana okuduğun görseli bi.

 3. kkkrg
  1 ay önce

  Kanka tasalanmiyorumda sürekli ağız içi yaralar ve bir adet aft var 5 aydır sabit duruyor korkmuyorum yani

 4. O yazı hivveaids sayfasında paylaşılmıştı simdi bulamadim kaldırılmış.

 5. Hastaneye geldim USG çektirdim sağ aksiller bölgede (koltukaltı) 12*7 mm reaktif lehine değerlendirilen lenf bezi izlenmiştir, sağda supraklaviküler bölgede 7*3 mm boyutunda reaktif görünümlü lenf bezleri izlenmiştir. Ve sol bademcigin üstünde 23*7 mm lenf var. Her yanımda lenf şişmesi var. Doktora gittim 144 te yaptim test dedim bana bir test daha yaptır dedi. Konuyu kapatmami söylemedi ve ben şuan yerle bir olmuş durumdayım

 6. SCakırr
  1 ay önce

  Lenf şişmesi hive bağlı olarak 6-8 haftaya kadar görülür ve sonra AIDS evresinde görülür yine aynı şekilde geçmeyen aft uçukta AIDS evresinde gorulur. 5 Aydır geçmediyse aft veya uçuk değildir dermatolojiye göstermen lazım, AIDS olman içinse ortalama 8 yıl hiv olup tedavi gormemen lazım. 144ten öte test yok istersen yine ol ama ne lenfine fayda sağlar ne hiv olduğunu gosterir.

 7. Hottahçı1
  1 ay önce

  Kardeş bukadar adam salak tamam mı herkes özürlü bukadar insan mal 45. Gün son diyor, hayır bak birkaç yerde okudumda işte doktorları döner demişte dönmüşte bilmem ne de 1990 larda mı demiş bu hocalar, hem buraya yazıyorsan direk kaynak at, şimdi senin bu sorunu gören bir sürü kişi fobiye yatkın olan kişiler her lenfi şiştiğinde acaba diyecek, test olanlar şüphelenecek, bende bakıyorum oraya görmedim öyle bir şey peki sağlık bakanlığı bunu bilmiyor mu da 90 diyor ozaman ? Ya da dr handsfield 30-40 yıllık deneyimi var bizim ülkedeki gelmiş geçmiş hasta kadar adamın şuanda kendisinin tek okadar hastası var o adam niye 42 diyor onlar hatta 42 de sifilize de kesin diyor yani, bu adamlar nasıl bunun riskini alıyor, bence sen yanlış okudun ya da okuduğun kaynak 90 lardan kalma. @achilles @scakırr daha güzel yorum yapar.

 8. Scakır ve Hottahçı 8 aydır lenfim duruyor. Başta 26*13 idi şimdi 23*7 ve iki ayrı yerde reaktif lenf saptandı oldu 3. Doktor augmentin yazdı bir ay sonra gel yine USG çekelim dedi. Enfeksiyon doktoruna gittim durumu anlattım kadın bana 144 e bile tamam demedi. Bir test daha yaptirmalisin dedi. Niye yalan söyleyeyim. Ben çok mu istiyorum bu stresi çekmeyi. Tam bir yıl oldu ve artık bittim tükendim. 5 ayrı doktora gittim bugün hemen hepsi test istedi ama yaptırmadım. Daha test yaptırıp o stresi kaldıracak gücüm kalmadı. Artık hiv varsada AIDS evresinde farkedip düşerim yataklara

 9. SCakırr
  1 ay önce

  sıradanbiri kardesim doğrudur doktorların test istemiştir, test ol tekrar hiç çekinme eğer 144.gün antihiv negatif ise şayet, hıv olmadığına yemin ederim, eminim, günün bankosu.İstersen 5 kere daha test ol, 1 yıl olduysa gidip kızılaya kan ver ama bu konuyu unut, unutmak için ne gerekiyorsa onu yap.Lenfler çok sebepten şişer ve agumentinde genis spektrumlu bir antibiyotik belki sorunun çaresi olur

 10. 72 eğitim araştırma anti hiv negatif 144 Memorial p24+hiv1/2 negatif. Augmentin kullanacam düzenli. Kutu bitene kadar kullanicam. Eğer lenflerde değişme olmazsa son çare gidip büyük şehirde lablarda test olup konuyu kapaticam. Doğuda Küçük bı yerde yaşıyorum. Burda test olsam ve sonuç pozitif çıksa lab calisanlari olsun, hastane çalışanları olsun herkes duyar ve sonuç ne olur kestiremiyorum. Nasıl bir bataklığın içine düştüm bilmiyorum :(((

 11. SCakırr
  1 ay önce

  Sonucun pozitif çıkamaz.

 12. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kanka burfa mısın lenflerle alakalı bir şey sormak istiyorum.

 13. Achilles
  1 ay önce

  Sıradanbiri,hem lenf şişmesi vücudun antikor üretimine engel olması durumunda antijen kanda daha baskın olur,buda 144.gün p24 testinde çıkardı.

 14. Scakır içimden bir ses pozitif çıkacak diyor ve içimdeki ses hiçbir zaman hiçbir konuda beni yaniltmadi. Bunu bildiğim için bu kadar korkuyorum

 15. SCakırr
  1 ay önce

  Bilim de dünya tarihinden beri hiç yanılmadı kardeşim, sanmıyorum iç sesinin bilimden öte olduğunu...

 16. Achilles 72 de eğitim araştırma hastanesi enfeksiyon doktoru doç. şafak kaya bana kapat dedi üstüne 144 te gittim ama içim rahat değil. Bu ayın sonunda bir sene dolacak lenf dışında bı belirtim yok 11 aydır. 20. günde bütün akut belirtileri fazlasıyla yaşadım. Lenflerimde ağrı sızı yok öylece duruyorlar ve işin tuhaf kısmı tam bir yıldır çok saglikliyim. Burnum bile akmadi bu dönemde. Diyorum ki eğer hiv olsam bağışıklığım düşer ve en azından ufak tefek ağır hastalıklar gecirirdim

 17. Scakır haklısın bilim yanilmadi. İnşallah yanılmaz da

 18. Hottahçı1
  1 ay önce

  @Scakırr ve @Achilles kanka şimdi şöyle diyeyim ben bu çene kemiğiyle kulağın olduğu arayı ellediğimde elime bir şeyler geliyor yani arkadaşlara sordum onlar gelmiyoe dedi bide bakayım dedi şimdi arkadaş hani benim kadar mıncıklamadı yani, bir de benim ağzım şuan kötü kanka şöyle anlatayım üst tavşan dişlerinin hemen arkası biraz şişti hani ağzımı kapattığımda alt dişlerimin gekdiği yer anlamışsındır sonra dilimde böyle yuvarlak yuvarlak şeyler var arada acıyorlar, bu arada emin değilim ama 20 lik dişlerim çıkıyor gibi ama çapraz çıkıyor herhalde apse desem öyle değil farklı bir şey fırçalarken acıdı bugün yani sorunum bunlar şuan.

 19. Hottahçı o dediğin yerdeki sert kitle bende de var. O hemen hemen herkeste var ve doğuştan oluşan bişey. Ben usg baktırdım önemli bişey değil dedi doktor. Lenf değil yani haberin olsun. Özellikle bademcik problemi olan herkeste var. Neden bademcik bilmiyorum ama bademcik sorunu yaşayan birkaç arkadaşta da vardı ve onlarda da olduğunu görünce rahatlamıştım.

 20. Scakır sen yukarıda geçmeyen lenf ve ağız içi aftlar AIDS evresinde görülür yazmışsın fakat hivveaids sayfasına gir bak oradaki çoğu kişi tedavi olana kadar bu problemleri yaşamış. İyimser olmak için mi yazdın bilmiyorum ama bu dediğin yanlış. Birçok hiv pozitif ağız içi aft ve lenf büyümeleri yaşadığı için doktora gidip tanı almış

 21. SCakırr
  1 ay önce

  bende oyle dedim zaten kardeşim, uzun sure hiv olup tedavi gormuyorlar sonra hastalık ilerleyip bağışıklık düşünce aft, lenf gibi belirtiler başveriyor doktora gidiyorlar tanı alıyorlar, hastalık 1 yılda ilerlemez sana bunu anlatmak istedim.

 22. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kendimi salak gibi hissediyorum kanka ya ulan ta dr. ghandi kapat dedi ama kanka bizim ülkemizdeki doktorlar beni çok korkutuyor hiçbir bilgileri yok ama her şeyde yorum yapma yetneğine sahipler.

 23. Scakır ben ne yapayım şimdi onu söyle.

 24. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr hivveaids te okudum hiç antikor geliştirmeyen vakalar varmış bu nasıl mümkün senaraştırdın mı kanka https://www.hivveaids.net/aids-nedir/ben-size-mecburum/ linkide burada trans beril yazmış ama açıklarsan çok mutlu olurum.

 25. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı,Bunlar sadece antikor bakan testlerle gerçekleşmiştir.Yazıda 4 nesil testlerin avantajınıda es geçmemiş.Yalnız 3 veya 6 aya kadar antikor üretimi gecikmesine örnek vermemiş,birkaç vaka var demiş.Belki de bunlar kanser hastalarıydı.Bağışıklık hastalıklarından birine sahipti,Hiv virüsüne eşlik eden belki başka bir enfeksiyonu vardı.Antijen ve antikor birlikte çalışldığı sürece uygun günlerde negatifiniz varsa korkmayın,aynı senin testlerin gibi.

 26. Achilles
  1 ay önce

  Dönüyoruz dolaşıyoruz,dünyada çok ama çok ender görülen vakalarla,kıyas yapıyoruz.

 27. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi benim yaklaşık 3 yıl önce pmyo sınavlarına girerken tam teşekküllü sağlık taramam yapıldı bu sağlık taramalarını biliyorsun herhalde, eğer ki benim bağışıklığımda sıkıntı olsaydı zaten ozaman çıkardı dimi ?

 28. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles birde abi sen kanser hastası diyorsun ya kafama takılan durum şu kemoterapi gören kanser hastaları mı yoksa kemoterapi görmeyen kanser hastaları mı?

 29. SCakırr
  1 ay önce

  Kaynağı olmayan bir yazı, antikor oluşmaması durumu daha doğrusu antikorların yok olma durumu ancak ileri AIDS zamanlarında olabiliyor bağışıklık sistemi çoktuğu için.Hivveaidsten uyelik açıp transberile sor istersen ama sana verebileceğim tek öneri sadece hiv ile ilgilenen doktorlara güvenmem, bence mantıklısı bu, bunun dışında herkesin yazabildiği yazılara inanmak senin dediğin gibi salaklık olabilir, salaklık yaparsan salak gibi hissetmen de normal olabilir.

 30. SCakırr
  1 ay önce

  Kemoterapi goren kanser hastaları hottahçı, kemoterapi çok agresif tedavidir yararlı zararlı tim hücrelere saldırır, saçlar bundan dolayı dökulur, vucudu zayıflatır.

 31. Biri bişey desin ben şimdi ne yapayım ? Lenflerim reaktif duruyor, 144 dijle Memorial p24+hiv1/2 var ve şuan 350. gündeyim. Tekrar teste gitmeye korkuyorum. Augmentin yazdırdım lenfler için. Kullandıktan sonra geçmezse ne yapayım biri bişey desin

 32. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr üyelik açtım lakin onaylanmadı , inanmaktan ziyade kanka şüphe oluşturuyor ama sizin sayenizde rahatlıyorum bir kaç gündür ki girmiyordum zaten ama bu başlık ve dil sorunu başlığını görünce girdim, achilles görmeyebilir ama bu kanser durumu diyor ya kanka kemoterapi gören kanser hastaları mı yoksa kemoterapi görmeyen kanser hastalarıda dahil mi ?

 33. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kanka anladım çok teşekkür ederim bu arada merak ettiğim bir konu daha var ben ankaradayım en detaylı cybh testlerini yaptırmak istiyorum ve bunu en son kaçıncı günden sonra yaptırmam gerekiyor bu testleri şuan 62. günüm.

 34. SCakırr
  1 ay önce

  2 hafta geçtikten sonra bakteri,anaerobik,parazit,mantar testlerini yaptırabilirsin, devlette kültürle olur, ozel lablarda da kültür ve varsa pcr ile olur ama ilk 4 hafta içinde belirti yoksa bu mikroplar yoktur yüksek ihtimalle.

 35. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kanka cuma günü 9. haftam olacak şuana kadar akıntı idrarda yanma hiçbir şey olmadı arada penis ucumda batma oluyor ama çok nadir yani, aklıma gelen dil yara ve 20 lik olayından bahsettim sence yaptırmaya gerek varmı.

 36. Achilles
  1 ay önce

  Sıradanbiri, bu lenfbezi şismesi sebepleri o kadar karmaşık ki,Şişmeye eşlik eden başka bir sıkıntında yok.Sende araştırmışsındır illaki sebepler viral,bakteriyel,paraziter,mantar.lenfoma,veya bağışıklık sistemi hastalıkları,ilk akla gelenler.Yelpaze çok geniş.Nerden başlayalım ilk olarak parazit testi ol derim.

 37. Achilles hiv olmasın ne olursa olsun. Kansere bile razıyım ama hiv olmasın o bana yeter

 38. Achilles
  1 ay önce

  Kıyaslama yanlış olur.Kanser hastalarıda keşke hiv olsaydımda tek tabletle herkes gibi yaşayabilseydim derdi herhalde.Anlıyorum biraz yaşadığın şehirle çevren ile ilgili.

 39. Haklısın kardeşim ama buralarda o hastalıkla yaşanmaz. Allah büyüktür tabi bı kapı kapanır diğeri açılır. Hakkımızda hayırlısı olsun. Augmentini kullanayım. Zaten beş günlük ilaç bitsin sonra yine konuşuruz

 40. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles @scakırr abi şimdi geçen konuşmuştuk ya 2. pencere dönemi diye ben tanı ve testler döneminde 2. pencere dönemi diye bir görsel gördüm bu tam olarak nedir açıklar mısın bana rica etsem. https://www.klimud.org/public/4.UKMK/4.UKMK%20SUNUMLAR/10-Kas%C4%B1m/G%C3%9CLDEN%20%C3%87EL%C4%B0K-HIVKlimud2017satalitv5.pdf

 41. Achilles
  1 ay önce

  Bakalım hemen,tam olarak kaçıncı sayfada bu görsel 110’sayfa sayısı var.

 42. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles 31. sayfada abi

 43. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi bu arada kafamdan hiv 2 meselesini atmak istiyorum hani biz demiştik ya hadi antikor üretmesin ama antijenden yakalanır diye zaten antijende bizim vücudumuzla alakası yok virüsün kendisi üretiyor, ama durum hiv 2 de nasıl oluyor sonuçta onun antijenine bakılmıyor yok çünkü öyle bir test şuan bu geldi aklıma ama, ayriyeten bizim ülkemizde hiv 2 vakası varmı onu merak ediyorum yoktu herhalde ama.

 44. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı Evet ilk olarak igm nin üretilmeye başlanıp antijene bağlandığı zaman ile igm’nin yerini igg ye bıraktığı zaman dilimi.Gün olarakta tablodan çıkardığım 25-35 günleri arası yada 28-35 denk gelen bir dönem,tabi benim ki tahmini.Haftalar ve aylar olarak verilmiş.

 45. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi ama antijene bakıldığı için bu 2. pencere dönemi muhabbeti yalan mı oluyordu? bir de bu doğru mu abi ? bu tablo yani varmı cidden böyle bir şey ?

 46. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı,2.pencere dönemi antikorların antijene bağlanmaya başladığı dönem olarak adını almış.Testleri etkileyen bir dönem değil buna emin ol.İkisinin kanda varlığı antijen ve antikor birlikte çalışılan testlerde muhakkak tespit edilir merak etme.Dikkat ettiysen etkileyeceğinden değil ama 25-35 gibi gözüküyor ortalama olarak.Senin test 50 küsürlerde.

 47. Hottahçı1
  1 ay önce

  benim testler 21-28-42-53 abi zaten ama merak ettiğim bu hiv 2 ile alakalı yazdığım şey ona cevap verebilir misin rica etsem abi ?

 48. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi burada mısın?

 49. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı,ülkemizde hiv 2 vakası sanki hivveaids sayfasında birine denk gelmiştim.Belkide 1 elin parmaklarını geçmez tr deki vaka sayısı.Hiv1/2 antikor antihiv testlerinde birlikte bakılıyor.Poz gelmesi durumunda western blot ile hem poz tescilliği hem de 1 veya 2 ile enfekte olduğu tespit ediliyor.

 50. Hottahçı1
  1 ay önce

  https://www.cnnturk.com/saglik/hiv-fobisi-ile-basa-cikma-yollari burada güzel bir şeyler yazmışlar okudumda abi test süreleriyle alakalıda.

 51. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles peki abi hiv 2 konusunda endişelenmeli miym ? bu olay bana çok saçma geldi yani kafamı karıştırdı ee antikor üretmezse ben hiv olduğumu nasıl anlıyacağım, onun dışında hadi hiv 1 antijenden tespit edilir de hiv 2 yi nasıl tespit edeceğiz yani? bana bu konuda söylüyebileceğin bir şey var mı abi bana biraz mantıksız geldi de çünkü.

 52. Hottahcı başına bide hiv2 karmaşası çıkarma psikolojik destek almanı tavsiye ederim. Ben alıyorum kafam rahat hiv konusunda artık bende senin gibiydim

 53. Hottahçı1
  1 ay önce

  @candidamantarı şuan maalesef durumumdan ötürü hiçbir psikolojik destek sağlayacak birine ulaşamami, sadece gerçekten bu antikor oluşturmama muhabbetini çözsem yeter tekrardan siteden çıkacağım.

 54. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı, Serokonversiyonun geciktiği durumlar(yani antikor oluşumu),Maruziyet sonrası profilaksi alanlar,Antikor yanıtı yetersiz olanlar(bağışıklık problemi),Hcv,Cmv gibi akut infeksiyon geçirenlerde gecikir.Pep kullanmadığına göre profilaksiyi geç.Hcv veya cmv den veya bağısıklık problemi (otoimmün hastalıklar) kaynaklı antikor gecikmesi yaşasaydın bu defa antijen/p24 değerin yüksek çıkardı.

 55. Hottahçı1
  1 ay önce

  @Achilles abi peki bu 90. Gün hepsi dahil edilmiş olarak dimi. Ki hatırladığım kadarıyla da bu ebv, cmv ,hcv olayları şehir efsanesi değil miydi?

 56. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı,dikkat ettiysen yukarda sana antikor gecikmesi yazdım,anijen de böyle bir sıkıntı yok.Seni orda etkileyecek tek madde ilişki sonrası profilaksi.Onu da kullanmadığına göre senlik birşey yok.Hcv ve cmv hiv bulaşı ile aynı ana denk gelirse antikor gelişimini geciktirme yada yalancı poz verme ihtmalleri olabilir evet.

 57. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles yani abi ozaman ben antijene de baktırdığım için hani antikor geciktirme olayı zaten şehir efsanesi hatırladığım kadarıyla, ama genede sıkıntı yok bu ara kadri hocaya sordum bu hiv 2 olayını ve bana böyle bir cevap vermiş. ''Hiv 2 henüz ülkemiz de tespit edilmedi. antikor kitleri hiv 1 ve hiv 2 yi birlikte tespit ediyor. 90. gunden sonra yapılan testler %100 güvenlidir.'' ülkemizde yok demiş senin hivveaids te gördüğün yurt dışında yaşıyor olabilir miydi acaba ?

 58. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı, hivveaids sayfasın da ona bi bakıp sana link atıcam 5-10 dk ver,yanlış yönlendirmeyelim yorumu okuyanları.Yurtdışında yaşayabilir,yurtdışında ilişki yaşayıp tr yede gelmiş olabilir.

 59. Achilles
  1 ay önce

  https://www.hivveaids.net/hiv-kose/hiv2/?PHPSESSID=iku9vj8elv5ldb3ono4750ta44 burda detaylı okumadım.İşteyim şuan,sen bi göz at.

 60. Achilles
  1 ay önce

  Evet daha ilk yorumda afrikada yaşıyormuş bak.Düşündüğüm gibi tr de yok.Yani bizde yaygın değil.Bugüne kadar olan testlerinde hiv1/2 ye bakıldı,bi sıkıntı olsaydı çıkardı kesin.

 61. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi baktım kendisi afrika da yaşıyormuş tanıyı da orada almış sonradan türkiyeye gelmiş.

 62. Achiles 240.gün anti hiv cmv ebv pozitif olsa bile yeterli mi?

 63. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles gittiğim kişiyi tanıyorum abi 2017 den beri burada zaten, ha ona gelen de önemli sonuçta herkes doğuştan hiv doğmadığı için yani, sonuç olarak abi benim ne yapmam gerekiyor yani hani ebv cmv vb. testler mi yaptırmalıyım şu sürede hiç ateşim falan olmadı benim korona dedim oda negatif geldi ki dr. gandhi bana covid-19 test sonuçlarını etkilemez dedi. Diyorum ya abi tam siteden çıktım kendimi durduramadım girdim gene kafama bir şeyler takıldı. 90 da gidip test olacak durumumda yok şuan bulunduğum yerden dışarı çıkamıyorum.

 64. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi şu attığım linkin 2. sayfasındaki ilk gönderiye bakarmısın sana orada mutlubirpozitif hiv2 yle alakalı birşeyler yazmış. https://www.hivveaids.net/test-sonuclari-ve-genel-sorular/hiv2-ile-yasamak/15/

 65. Achilles
  1 ay önce

  @Hottahçı,@Candidamantarı ebv ve cmv bu ikisininde igg antikorları daha 3 haftayı bulmadan poz oluyor,Yani bu ebv ve cmv’nin akut dönemi hiv bulaşına eşlik etseydi ( daha ziyade cmv) ki bunu anlardınız ateş,boğaz ağrısı veya halsizlik,eklem ağrıları gibi.Ayrıyetten bu ikisinin antikor üretimini geciktirmesi ihtimal,kesinliği yok.Çok şüphe yaptınız diye yazıyorum ilk 3-4 haftada sadece antikor testi yaptırmış olsaydınız ve buna cmv,ebv aynı anda eşlik etseydi,şüphelerinizi anlardım.Sizin testlerde antiende bakılmış.Birinizin son testi 50 küsür diğeri 240.Kapatın bu konuları.

 66. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi doğru haklısın ama diyorum ya aklıma hiv 2 takılıyor onun antijenine bakan bir test yok, şimdi sorum şu abi bu dediklerin olsun abi aynı anda seyretsin tamam ama 53. gün yaptırdığım teste hiv 2 de çıkardı ama dimi yoksa ebv, cmv vb. gibi şeyler olduğu için gene de çıkmaz mıydı ?

 67. Achilles
  1 ay önce

  Hottahçı,anladığım kadarıyla sen bu antikor üretimi durumunu seroloji ile aşamıyacaksın.O zaman moleküler dene Pcr testi ol,kesin çözüm.Aynı anda yazmışız.Yalnız hiv2 için pcr tr de yok.Yalnız hiv1 için var.Ama onunda çözümü var.Yurtdışı almayada sanırım pcr ile hiv2 de bakılıyor.Kanı kargoyla gönderiyorsun.

 68. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi yanlış anlama senide sıkmak istemiyorum aslında muhabbet test değil biraz bilimsel bir şekilde ihtimal değilde kesin gibi bir şeyler duysam içim rahatlayacağı için çok öte testlere ihtiyaç duymam, bundan önceki konularıda böyle aştım çünkü ben hani ya etkilerse ya şöyleyse böyleyse olarak, bir şey duymak istemiyorum mesela kadri hoca demiş ya 90. gün %100 dür diye böyle mesela. Umarım anlatabilmişimdir abi.

 69. Achilles
  1 ay önce

  Yok hayır sıkmıyorsun.Senin hiv testletirini etkileyecek hiçbir faktör yok.Etkileseydi bu bi şekilde ya antijen yoluyla yada antikor ile karşına çıkardı.İnan artık.Geçen yurtdışında bi dr ile mailleşmiştin galiba.O da kapat demişti sana konuyu.

 70. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi mailleştiğim doktor monica gandhi kendisi aids 2020 eş başkanı seçilmiş burada da linki https://profiles.ucsf.edu/monica.gandhi bide sen bakarsan abi cv sine başarılarına falan, ama sanki aklıma takılan detay vermemişim ya da bu sorular sürekli sonradan geldiği için o anda yazamıyorum ya da sorularıma düzgün ve bilgili ikisi bir arada :D bulunan cevap veren doktor yok sende farkettiysen 3 soru soruyorsam sadece birine cevap alabiliyorum. İnan abi bende böyle kendime acı çektirmek istemiyorum yemin ederim sana şuan bulunduğum yerden çıkamıyorum ama en azından ailemi telefonla sevinçle aramak istiyorum, kız arkadaşıma moral vermek istiyorum, hani bilim söylüyor zaten vidasta 14. günden sonra dönen yok ya da gördüğün gibi doktorlar kapat falan diyor. Ben fobiklikten ötürü bilimsel olarak inanıp kapatmak istiyorum çünkü benim 2 yıl önceki sürecimde 3-6-9. aylarda test yaptırmıştım halbuki 42 de kapatılabilecekken.

 71. Achilles
  1 ay önce

  Bilimsel yaklaştığını anladık :) Ozmn 90 da coşucan desene.Kaç günün kaldı?

 72. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi şuan 62. gün :D işte kaldı 28 gün yani 4 hafta :D ama ben şuan iş okul tarzı bir şey diyeyim dışarı çıkamam maalesef taa ekimde felan çıkacağım gibi dışarı oda duruma göre ondanda emin değilim işte napacağımı bilemedim, bu arada devlette ebv, cmv testlerini yapıyorlar mıydı :D

 73. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles aslında abi bilimsel bakarsak 42 de de bitirmem gerekiyordu :D çünkü handsfield okadar yıl 42 den sonra dönen görmemiş e pep almıyorum çok şükür kemoterapide almıyorum yani :D bağışıklık rahatsızlığı düşünüyorum ama hani bu ebv dir cmv dir testini yaptırmadığım içn bir şey diyemiyeceğim handsfield genede şehir efsanesi etkilemez diyor :D yani ne bileyim geç antikor üretmesi durumu ya da hiv 2 durumu felan olsa bunu göze alarak demezler miydi ?

 74. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 girersem öyle olacak o yüzden direk 6. ayda falan mı gitsem acaba :D işin şakası bir yana 6. aya gerek yok düzgün bir doktora gidip bana 3. ay aldığın sonuç kesindir bitti bir daha hata yapma dese yeter ama devlette gittiğim doktor bana 6. ay gibi bir süre deyince dedim yuh moralimi bozdu :D

 75. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 aslında doktor bana hepatitler yüzünden 6. ay demiş olabilir ama sencede artık 6. ay olayı çok çok eski bir süre değil mi ? yani bu öyle bir konu kimse sana temkinsiz davranamaz 45 diyen neye 45 6 ay deyen neye 6 ay? sence de 6 ay hatta 3 ay bile saçma değil mi ? doktorlar bile söylüyor bunu, ayriyeten %100 e yaklaşmaktan ziyade %101 i herkes elde etmek istiyor. bence durum bu ama zaten 42-45 de %101 i elde etmiyorlar mı zaten 4. nesilde?

 76. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 pyd ve kırmızı kurdele %99.99 diyor 90. gün için ve bir daha test olmanıza gerek yok diyor ama neden ,%100 değil ki ?

 77. Achilles
  1 ay önce

  Tıpta böyle bir tabir olmadığı için yani %100 tabiri.Sen 99 u 100 olarak anla :)

 78. Kaptann
  1 ay önce

  @Achilles @Scakırr yav beyler bu hiv5 kitinin olayı ne tam olarak. Dr. Uçkuna mail attım ben 4. Nesil çalışmıyorum dedi. Hiv5 kiti nin farkı ne biri aydınlatsın kurban olayım. Ankarada synevoda varmıs

 79. SCakırr
  1 ay önce

  Kardeşim 6 ay süresini nasıl hala tartışabiliyosunuz anlamış değilim, 1000 kere buraya linki atılmış olan T.C. Sağlık Bakanlığı 2019 güncel hıv/AIDS tanı tedavi rehberinde ''4.hafta ve 3.Ay test istenir, negatifse takip bırakılır'' diye apaçık yazıyor.Sizlere 6 ay diyen doktorlara gidip gösterin bu rehberi, hocam sizin maaş aldığınız kurumun rehberinde 3.Ay diyor ama bir yanlışlık olmasın deyin, adamın sizi dövecek hali yok zaten sizin de eliniz armut toplamıyor xd, tersler en fazla sizde tersleyin haklı olan sizsiniz, doğru düzgün birine denk geldiyseniz ''bir inceleyim'' der alır bakar o da öğrenir, binlerce enfeksiyon var ve hıv ülkemiz de daha yolun başında, sadece %0.0375'lik nüfus pozitif şu rakama bak.. Hadi İstanbul'da ki doktorlara şüpheyle başvurup test yaptıran haftada 4-5 kişi olsun onlar yine daha tutarlı yaklaşıyor, gidip Balıkesir'de Diyarbakır'da bilmem nerde yılda 3 tane hıv testi olmaya gelen hastası olan doktora sorarsanız alacağınız cevap çok belli, ki Doktor'da haklı neden talebi olmayan bir konuyla ilgilensin ki ? hepatit c hastası çoksa onunla ilgilenir, ebv'li hamilelerle ilgilenir, mide-barsak mikroplarıyla ilgilenir vs. Gelip Hıv ile ilgili makale yazmış, ilgi alanı Hıv olan, yüzlerce-binlerce test yapmış, pozitif hastaları olup onları takip eden yerli-yabancı bir çok doktora çok kez test süreleri ile ilgili sorular sorduk ve aldığımız cevaplar Türk Hekimlerimiz için en geç 90 Gün oldu, yabancı hekimler zaten hiv 1 için 6.hafta, hiv 2 için 8.hafta diyor ve hepsinin ortak görüşü de hcv,cmv vs gibi eşlik eden enfeksiyonların antikor üretimini geciktireceğinin şehir efsanesi olduğu, Hatta bu forumda çok eski yazılarda okumuştum birisi Şakaf Göktaş ile görüşüyor,Şafak Göktaş'ta vücudun her enfeksiyon için ayrı ayrı savaşabilecek yeterlilikte olduğunu bu yüzden böyle durumların efsane olduğunu söylemiş, kendisinin özgeçmişine bakarsanız sadece Hıv ile ilgili durumu görmek için Cape Town'du sanırım Hıv'ın en yaygın olduğu dünya'da ki hıv vakalarının 4 de 1 inin yaşadığı Afrika Ülkesinde Hastahanede bir süre çalışmış. Kime,neye inanmanız gerektiği çok açık ortada değil mi ?, Kırmızıkurdele pyd gibi derneklerin danışman doktorları Volkan Korten, orada yazan bilgiler kendisinin danışmanlığında yazılmış bilgilerdir, keza başta bahsettiğim rehberde yazarlar kısmında yine kendisinin adı bulunmakta.Çok vesvese eden Hottahçı gibi arkadaşlar için 90.gün son test süresidir psikolojik sıkıntıdan kurtulmak adına, hiv 1 için ise 4.nesil test ile 6.hafta, hiv2 ve hiv1 3.nesil test içinse 8.hafta kesin sonucu alacağınız sürelerdir... Geliyosun Californa Üniversitesi doktoru, aids kongrelerinde eşbaşkanlık yapan doktora inanmıyosun, gidiyosun alo 182'den mhrs'den rastgele zamanı denk geldi diye randevu aldığın hekime inanıyosun, salak gibi hissetmen normal hottahçı kusura bakma.

 80. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi kadri hoca %100 dedi bile :D ama anladım

 81. SCakırr
  1 ay önce

  Hıv5 de 4.nesil vidas duo test, 5 sonucu ayrı ayrı yazıyor hiv1 igg, hiv1 igm, hiv2 igg, hiv2 igm, p24 Antijen. Klasik vidas duolarda igg igmler tek rakamda yazılıyor Antı hıv1/2 şeklinde, bir de p24 antijen değeri yazıyor. Fark bu, 5.nesil değil yani hiv5, hangi lab evine yakınsa testi onda ol.

 82. Achilles
  1 ay önce

  Kaptann, hiv5 kiti fln hikaye,p24,hiv1 m/g antikoru hiv2 m/g antikoru diye sınıflandırmış sonucu yani 4 antikor 1 de p24.Diğer vidas cihazlarından farkı yok.

 83. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kanka gerçekten çok teşekkür ederim aptala anlatır gibi anlamışsın her bu fobikliğe düştüğümde bu yazını okuyacağım aynı şekilde @achilles abi senin de, bazen birden çok defa ağır hasta oluyoruz onlarda bile vücut kendi işini hallediyor yani ki bu normal bir şey değil çok haklısın teorik ve pratikte 90. gün testine ihtiyacım yok ama gidersem psiklojim için kesinlikle haklısın yazdıklarında.

 84. Kaptann
  1 ay önce

  @Scakırr @Achilles eyvallah brolar adam öyle bi söylüyorki benim testimde m antikoru yok sanki :)

 85. Ya benim bu dil problemini biyopsi cözer mi ne diyosunuz

 86. SCakırr
  1 ay önce

  Boğaz kültürü yaptır 3 kere en az candida, bişey çıkmazsa biyopsiye başvur

 87. 3 kereye gerek var mı sence iyi bi hastanede yaptırdım kültür testini

 88. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr aslında kanka 6 ay meselesini tartışmaktan ziyade antikor muhabbetini tartışıyorduk yoksa kesinlikle 6 ay yanlısı değilim hatta 45 yanlısıyım ben :D ama oradaki konuyu anlat istedim anlatabildiğim kadar.

 89. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi hcv konusunu tartışmıştık, dr hundsfield ın 2 ay önceki yazısını gördüm direk kopyala yapıştır atayım sana, ''HCV antikorunun maruz kalındığında HIV duyarlılığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve HIV testi performansı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Çevrimiçi olarak kolayca bulabileceğiniz her türlü BS'ye rağmen, bu etkilerden herhangi birine sahip olduğu bilinen ilaçlar veya tıbbi durumlar yoktur. Bu tür şeyler HIV ile ilişkili bağışıklık eksikliğinin semptomlarını ve ilerlemesini etkileyebilir, ancak duyarlılığı veya test sonuçlarını etkilemez.'' burada demek istediği sende hcv olsa bile test güvenilirliğine etki etmez demiş lakin bunu yazan hasta önceden hcv geçirmişti herhalde tedavisini almış.

 90. Achilles
  1 ay önce

  Gittin durmadın bizden sonra araştırmaya devam ettin dimi :) Bende yukarda ki yorumlarda zaten kesinliği yok ihtimal demiştim.Rahatladın mı şimdi peki?

 91. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi genel olarak araştırıyorum :D handsfield bey ihtimali yok demiş aklıma şey geldi abi sen şimdi anlarsın bak bu imnum ne bağışıklık hastalığı deniliyor ya onlar genelde doğuştan gelen şeyler mi ?

 92. Achilles
  1 ay önce

  Error :)

 93. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles bu arada abi dr hook hbv için mi yazmış yoksa ikisi içinde mi yazmış emin değilim amakesin süre için üç ay demiş zaten hbs ye bağışıklığım var ama 3. ayda yaptırdığım hcv testide mi kesin oluyordu?

 94. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles ahahah abi valla işte bende error verdim yani biraz daha açıklayıcı konuşayım bağışıklık rahatsızlığı diyelim hani teste etki edebilecek gerçi 4. nesillerde herhalde bunlarda artık tarih olmuştu diye okudum ama. Ben 3 yıl önce sağlık raporu almıştım hiçbirinde sıkıntı çıkmadı herhalde olsa çıkardı dimi ? bağışıklık rahatsızlığı dediğimiz şeyler mesela.

 95. Achilles
  1 ay önce

  Bağışıklık hastalıkları hemen doğar doğmaz sana eşlik etmeyebilir,Hayatının bir dönemindede karşına çıkabilir,Genetik te olabilir,çevresel veya bir enfeksiyon ile de başlayabilir.Aldığın sağlık raporunda hangi testler yapıldı bilmiyorum ama eğerki böyle bir hastalığın test zamanından önce başlamadıysa bunu mümkün değil anlayamazlar.Hem sen zaten böyle bir hastalığın olsaydı bunu mutlaka anlardın.

 96. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles abi hiç girdin mi bilmiyorum ama pmyo ve askeri okullar sınavlarında yapılan sağlık testleri varya onun için rapor almıştım 3 yıl önce.

 97. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles hastalık olarakta abi bi 2 aylıkken soğukta mı ne kalmışım zatürre geçirmişim, onun dışında ara sıra olan sinüzit var son zamanlarda ayıptır söylemesi hemeroid olabilir ama doktora görünmedim açıkcası onun dışında bir sıkıntım olmadı bugüne kadar hatırladığım öyle. Düzenli olarak spor yapan biriyim sigara kullanmıyorum öyle, hatta bıraktım son 1 aydır ki hiç içmedim :) ha birde abi ara sıra öksürüğüm var zaten anlatmıştım o kesildi iyice çok nadiren oluyor alerjik bir şey olabilir mi emin değilim maske yapıyor olabilir.

 98. Achilles
  1 ay önce

  Sende kabul edersin ki bu yaşamış olduklarının,bağışıklık hastalıkları değil.

 99. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles kesinlikle abi bu arada ben bir şey gördüm şimdi burada bir çelişki var bu hiv 2 yle alakalı dr. hook ve dr. handsfield 6. haftada yapılan test için kesin diyorlardı e şimdi 4 ay önceki yazısında ''HIV2 testinin 12 hafta kadar geç olması gerekir. Her durumda, HIV2 ABD ve batı Avrupa'da son derece nadirdir.'' böyle demiş dalga mı gçeiyor anlamadım ha bide ingilizcesini yapıştırayım. '' I am unaware ot data that HIV2 testing needs to be as late as 12 weeks. In any case, HIV2 is exceedingly rare in the US and western Europe.'' bu yani e 6 mı 8 mi 12 mi bu hiv 2 için abi şimdi ben anlamaıdm ki bunu.

 100. Hottahçı1
  1 ay önce

  @achilles hatta abi işini kolayaştırsın diye devamındaki sorulara da kopyala yapıştır yapacağım. 1) HIV-2 için antikor geliştirmek HIV-1'den daha yavaş mı? 2) HIV-2'yi ekarte etmek için maksimum pencere süresi nedir? (Ne tür testlerle HIV-2% 100'ü ne zaman hariç tutabilirim?) 3) AgAb testlerini 45 günde negatif hale getirdikten sonra HIV-2 pozitif olan kişilerin gördüklerini veya duyduklarını hiç gördünüz mü? 4) CDC neden insanlar HIV-2 alma olasılığının düşük olmasına rağmen AgAb testleri için maksimum pencere süresinin 45 gün olduğunu açıkladı? Çok nadir olduğu için HIV-2'yi göz ardı ettiklerini düşünüyor musunuz? 5) Cevabınızdan yola çıkarak, ne olursa olsun (HIV-2 dahil) ne olursa olsun, AgAb testlerinin 6 haftaya kadar kesin olduğuna inanıyorsunuz? sorular bunlar cevaplar ise : 1) Hayır. 2) 6-8 hafta. bazı kaynaklar 12 hafta dese de. 3) Hayır, ancak hiçbir zaman Doğu Orta Afrika'nın dışında nadir görülen HIV2 hastası olmadı. 4) Bunun HIV2'nin doğu Afrika dışında çok nadir olması nedeniyle olduğunu düşünüyorum; ve HIV2 enfeksiyonlarının büyük çoğunluğu 45 gün içinde tespit edilebilir. 5) Evet.

 101. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 aslında gerçekten kafamdan atamadığım için işim gücüm yokmuş gibi araştıyıroum bir nevi evet bana zararda veriyor tabi ki ama sadece hiv değil hepatitler, hiv,gonore,vdrl rpr, tpha hepsini merak ediyorum.

 102. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 inan fobi değil ben şimdi araştırıp bilimsel şeyler gördükçe rahatlıyorum, ama bir okadar da tutarsız şeyler gördükçe kafam karışıyor, yani artık olduysa oldu yapacak bir şey yok gerçekten sadece sevdiklerime bir şey olmasın benim tek derdim o.

 103. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 sen bunları demene rağmen neden 6. ayı bekliyorsun ?

 104. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 peki sen bana ne önerirsin ozaman dediğim gibi21-28-42-53 te testlerim var 28 de hepatitlerde testim var devlet hariç herkes hiv için konuyu kapatmamı söylüyor. Bu sürede pep kullanmadığım için testime hiçbir şeyin etki etmeyeceğini söylüyorlar.

 105. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 90. gün hastaneye gidemeyeceğim büyük ihtimalle ama sıkıntı yok bir şekilde halledeceğim işte. Aslında şuanda kapatabilirim inşallah hiçbir şeyde yok. Şuan çıkıp gitmem lazım daha fazla araştırma da yapmamam lazım şu forumu bi son defa okuyup kapatacağım bu gönderiyi öyle yapmalıyım herhalde.

 106. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahçı, hiv 1 p24 antijeni testiyle en gec 6.hafta kesin sonuçtur, 3.nesil testler ile M antikoru için hiv 1 ve hiv 2 icin en geç 8.haftadır (eğer sağlık bakanlığımız gibi kesinliği olmayan rivayetleri de işe katarsan 12.haftadır).Hcv için anti HCV testi 3.nesil ise 3.ay kesin cevabı verir, 1-2.nesil ise 6.Ay kesin sonucu verir, hcv rna testi 9.günden sonra kesin cevabı verir fakat hepatit c cinsel sıvılarla bulaşmaz, kan teması gerekir bunun içinde sert ve korunmasız bir anal ilişki gerekir.Hepatit b için HbsAg yüzey antijen testi, hiv 1 p24 gibi 6.hafta sonrasında kesin sonucu verir.Sifiliz bulaşlarının %84 ünde hiv eşlik etmiştir ve yine büyük çoğunluğu kondomsuz sert anal ilişki ile olur, eğer aktif şankr varsa deri üstünden bulaşabilir, dilde şankr varsa öpüşme ile de bulaşabilir, tanısı için spesifik olmayan testler Vdrl-rpr testleri t.pallidum sifiliz etken bakterisinin konak yaptığı hücrelerin zarara uğrayıp uğramamasını test eder bu yüzden çok yuksek oranda yanlış pozitiflik verebilir hamilelerde neredeyse %41 e kadar yüksek oranlarda deneylenmiş, spesifik testler Tpha, ft-abs, Tppa testleri direkt sifiliz antikoru tarar bu testler için dr handsfield, hook, mavilab 42.günde kesin dese de benim mailleştiğim pubmedde deney yayınlamış hekimler 12.haftadan sonra kesin sonuç vereceğini söylediler.

 107. Pişmanım o bahsettiğin 140 testi ile kapatmayan benim dostum. Şimdi haklısın dediğinde fakat lenfler durduk yere şişiyor aklıma başka bişey gelmiyor dostum

 108. SCakırr
  1 ay önce

  Bunun dışında sen doğru olanı yapıyosun hottahçı, bu fobiden bende böyle kurtuldum, insan bilmediğinden korkar ama senin yanlış yaptığın nokta her yoruma takılmak, herkesin yazabildiği forumlardan araştırma olmaz en iyi araştırmayı bence pubmedden yaparsın her şey deneysel-sayısal verileri ortada, translate kopyalayıp kopyalayıp oku.Onun dışında da handsfield ve hook dr.lar askexpertsnow'dan çok şey öğrenebilirsin onlarda genelde deneylerden örnek vererek cevaplıyor, cevaplarını ayrıca soran kişinin ülkesine göre yanıtlıyor dikkat ettiysen bir kaç soruda ,ben bir kere Arnavutluktan soruya denk gelmiştim, ülkede ki durum hakkında bilgim yok diye başlayıp genel bilgiler veriyor, ama amerikadan gelen sorulara kesin olarak 6.hafta olarak cevaplayabiliyor çünkü onun ülkesinin sağlık bakanlığı cdc de 6.hafta diyor.

 109. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr ozaman son olarak bana neyapmamı gerektiğini söyle burada bu konu başlığı altında sorularımı okudun. 21 hiv duo, 28 anti hiv, hcv,anti hep b, hepatit b vdrl testlerimi yaptırdım, 42 de ise hiv duo ultra, vdrl ve tpha, 53 te hiv duo ultra yaptırdım.

 110. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr hepatit b bağışıklığım var, pep kullanmadım, aynı anda hcv ebv,cmv varsa ya da bulaşmışsa bile etki etmiyormuş hiv testime onu öğrendim, vücudun antikor üretmemesi konusunda kafam karışık kaldı dedim ya p24 hiv 1 e bakıyor e hiç üretmedi ve biz hiv 2 olduk ozaman nasıl tespiti olacak bunun, kafama takılan bu kanka bunuda açıklarsın bana, kadri hocaya sorduk hiv 2 yokmuş tr de ama elbet bilmeyen vardır orası ayrı mesele, dediğim gibi pmyo ve askeri okullar için sağlık raporum var yani doğuştan gelen bi rahatszılığım olsa orada açığa çıkardı herhalde, sporda yapan birisiyim çok bi rahatsızlığım yok. Akıntı, ağrı sızı hiçbir şey olmadı bugüne kadar. Ha bu arada ilişkim trans bireyle anal ve oral oldu korundum ama prezervatif patlamış olabilir. Evet ban önerilerini bekliyorum sonra çıkacağım siteden biraz uzak kalamaya çalışacağım.

 111. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr ben bi yemek yiyeyim bekliyorum bana son demeçlerini kanka kafamı karıştıran olayı söyledim testime pep ve kemoterpi dışında hiçbir şey etki etmez bunu bir kere anladım ben. antikor üretme olayı tamam milyonda birde yani kafamda soru kalmasın maksat bilimsellik kazansın yani. bu arada kasık mantarım halen geçmedi....

 112. SCakırr
  1 ay önce

  Kasık mantarı için travazol+nerisoma kullandım 1-2 hafta içinde geçmişti, ilişkimden once gecirdim kasık mantarını.Antikor üretmeme gibi bir şey şimdiye kadar duymadım, sadece AIDS evresinde antikorlar yok olabiliyor bağışıklık sistemi çöktüğü için 5 ay mütemadiyen araştırdım cybh'ları hiç antikor üretilmemesi gibi bir bilgiye denk gelmedim böyle bir şey nasıl olabilir ki ? antikor üretemeyen bir immun sistem griple bile savaşamaz, kişi gripten ölür.Sana önerim 90.Gün hepatit c, sifiliz testlerini kesinleştirmek için olurken (kullanilan anti hcv testlerinin çoğu 3.nesildir test olduğun yere cihazın marka modelini sorup öğren pürüz kalmasın) hıv testini de kafanda kesinleştirebilmek için tekrarla.Bu süre içinde de ya pubmedden araştır ya da askexpertsnow dan.

 113. SCakırr
  1 ay önce

  Bu arada her durumda hiv 2 bulaş ihtimali 3 kere daha fazladır, örneğin vajinal ilişkide erkek için hiv1 riski 2000 de 1 ken, hiv2 riski 6000 de 1 dir .

 114. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr geldim kanka hani ben 90. gün gitmesem bile benim testlerim zaten kesin değil mi? bu arada pubmed askexpertsnow a falan da girmeyeceğim.

 115. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kanka bu arada benim ilişkim trans bireyle ve anal olduğu için hani vajinalin oranıyla bi alakası olmaz ki ?

 116. tövbekar55
  1 ay önce

  arkadaşlar 52 ve 86 anti hiv env negatif. 170 p24 hiv1/2 negatif (referans 0.25) sizce kapatayım mı ?

 117. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr burada mısın kanka senin son yorumlarını bekliyorum ama?

 118. Zaten her soruya cevap vermeye çalışıyor darlamayin çocuğu @hottahci1

 119. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahci, ornek olarak verdim vajinal ilişkiyi, anal ilişkide verici tarafin bulaş ihtimali ne kadar bilmiyorum bakanlık rehberinde yazıyor hiv1 için oranlar o oranı al 3 le genişlet, yani hiv 1 için 500 de 1 se hiv 2 için 1500 de 1 şeklinde.90.Gün gitmesen bile hiv ve hepatit b testlerin kesin fakat, sifiliz ve hepatit c için 12.haftadan sonra kesinlik kazanıyor, yukarda detaylı yazdım süreleri.

 120. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr hiv 1 ve hiv 2 için tamamen kapandıysa olay güzel kanka o konuda gerçekten mutlu olurum. 90. gün fırsat bulup gitmeye çalışacağım hepatit c ve sifiliz için.

 121. Hottahçı1
  1 ay önce

  @ölürmüyüm hayır sanane ki bundan ? isterse cevap verir isterse cevap vermez kendisi de belki görmemiştir diye sordum bende kendisi de sağolsun cevap veriyor bana.

 122. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahçı, foruma çok sık giremiyorum o yüzden biraz gec dönüyorum kanka kb.Şöyle söyleyeyim, benim olay 10 ay önce oldu, 14-28-95.günlerde 4.n hiv testi, 130.gün hbsag,anti hcv, Vdrl-rpr TPHA testlerini oldum ve bu günlerde bu sonuçların kesinliğini araştırdım nihayetinde kesin olduğunu anladım, bugün tekrar şüpheli bir ilişki yaşarsam bir kere çok vesvese yapmam çünkü başta direk bulaşıyor sanıyodum şimdi bulaş ihtimallerinin düşüklüğünün ve hiv olmanın sadece 1 hap'a mal olduğunu bilmiyodum, 6.hafta ve 8.hafta hiv ve hbsag testlerini olurum( hep b bağışıklık ölçtürmedim bilmiyorum), 12.haftada hep c, sifiliz testlerini olurken hivi da ekletirim ve konuları tekrar tarihe gömerim, bunlar 5 aylık uykusuz araştırma ve ilgili doktorlarla yaptığım görüşmelerden çıkarımlarımdır.

 123. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr estağfurullah kanka nedemek yardımcı oluyorsunu teşekkür ederim, bende öyle yapacağım 90. Gün gidip belki özele giderim evet para vermek hoş birşey değil ama, e devlette kaydımın çıkmasını istemiyorum ha silinebiliyorsa nasıl siliniyor onuda bilmiyorum açıkçası, 90. Günlerden sonra bazıları 6. Ay hcv testi yaptırın tekrardan diyorlar ama gerek varmı ?

 124. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahçı, cdc ve who'da 6.Ay diyor test süresine ama dediğim gibi 3.nesil anti hcvler M ve G antikoruna birlikte bakıyor vıdas anti hcv testi 3.nesil mesela, 3.nesil test ile 12.hafta kâfi fakat 1-2.nesil test ise sadece G antikorunu test ettiğinden 3.Ay %97,6.Ay %100 durumu oluyor.Test olduğun yere muhakkak sor cihazın marka modelini, şöyle de bir durum var hcv vakalarının yarısından fazlası anneden bebeğe şeklinde, diğerlerinin çoğu kan teması ile bulaş alanlar zaten who dan risk grubuna bakarsan orada Berberde bir tarafı kesilenler, ortak enjektör kullananlar, polisler hemşireler boksörler doktorlar, tattoo piercing yaptıranlar, sürekli erkek erkeğe ilişkiye girenler yazıyor, sende zaten kondom vardı yırtılmış olsa da kan olsa görürdün heralde kontrol etmiştin.

 125. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr ortam karanlık olduğu için inan hatırlamıyorum. Kan varmıydı yok muydu, şehir hastanesine gidebilirim şehir hastanesi 3. Nesil midir? Ve özeldekiler nasıl olur? Onlar kesin 3 müdür?

 126. SCakırr
  1 ay önce

  Şehir hastahaneleri genelde iktidar reklamı olduğu için en yüksek teknolojiler oluyor, özel lablarda vidas çalışanlar 3.nesil oluyor diğerlerini bilmiyorum, vidas çalışmak demek vidas analizerini kullanmak demek, analizere ne kit koyarsan onun testini yapıyor yani vidas hiv testti yapan cihaz vidas anti hcv de yapıyor, hbsag de yapıyor.

 127. Hottahçı1
  1 ay önce

  @sckaırr Gitmeden önce mail atıo sorayım mı yoksa bulgu lab da 6 lı panel var bakıyorlar fiyatı uygunsa ona mı gideyim düzende olabilir aslında emin değilim bu konuda, bu arada hcv nin tedavisi var mıydı kanka önleyici aşısı yok ama sadece taşıyıcısı olduğun durumlar oluyor herhalde bilgin varmı?

 128. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahçı düzende veya bulguda vidas duo hiv testi yapıyorlarsa hcvde vidasdır ama sor yinede.Kesin tedavisi pek mümkün değil devamlı takip altında olmak gerekiyor, antiviral ilaçlar ile ilerlemesi önleniyor bildiğim kadarıyla, aşısı immunoglobini yok ve profilaksi de etki etmiyor.

 129. SCakırr
  1 ay önce

  Hepatit b en bulaşıcı cinsel yol kan hastalığı, %5 oranlarında.Yetişkinlerde %90 oranlarda akut olarak geçirip atlatılıyor, eğer 2.ay da hbsag pozitifliği olursa, 6.Ay'a kadar tedavi başlamaz, 6.Ay hbsag hala pozitifse akut değil kronikleşmiştir, belirli periyotlarda takip altında yaşamaya devam edersiniz, hepatitler karaciğer etkeni virüslerdir.

 130. SCakırr
  1 ay önce

  Olmaya calışırım pismanım bildiğim kadarıyla

 131. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr peki hcv yi hbs gibi vücuttan atamıyor muyuz ya da kronikleşmiyor mu hepatit b ve hepatit c nin farkı ne kanka?

 132. Hottahçı1
  1 ay önce

  @pişmanım47 kanka ilişkim vajinal olsaydı düşünmezdim zaten işte trans biriyle olunca, ama aklıma şey geliyor, hani zaten tek anal var e yıllar boyunca yapa yapa zaten alışıyorlar anladın nedemek istediğimi e bende zenci falan değilim açıkçası hani öyle kanatacak kadar ekstra bir şey de yapmadım ha benden önce gelende önemli tabi ayrı mesele de , bunlar riski düşürmüştür dimi?

 133. SCakırr
  1 ay önce

  hepatit c, hepatitler arasında en tehlikeli olanı, d ve E hep b konaklı yani hep b değilsen hep d ve e de olamazsın, hepatit c yi de yetişkinler %30 oranlarında akut gecirip atlatabiliyor ama kronikleşince ilaçla kesin tedavisi henüz mümkün değil.

 134. Hottahçı1
  1 ay önce

  Hepatit C'ye karşı günümüzde tam iyileşme sağlayan ilaçlar kullanıma girmiş durumda. Brom bu cümle acıbadem sitesinden aldım direk nedemek istemiş?

 135. SCakırr
  1 ay önce

  hottahçı, handsfieldin bu konuda çok fazla cevabı var, 2-3 fantezi adı yazmıştı bunlar haricinde erkek erkeğe ilişkilerde test önermiyor, ordan okumanı oneririm, hepatitis c olarak aratırsan bulursun, msm kısaltması "men sex men" erkek erkeğe sex anlamına geliyor.

 136. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr kanka biri fisting onu hatırlıyorum ama çok zorlanması lazım işte bende yoktu ama malum seks işçileri günde bir sürü giden oluyor.

 137. SCakırr
  1 ay önce

  https://www.siemens-healthineers.com/tr/laboratory-diagnostics/assays-by-diseases-conditions/infectious-disease-assays/hiv-test-solutions burda yazıyor pismanım, bahsettiğin cihaz siemensin 4.nesil combo test cihazı, anti hiv1/2 ve p24 antijen test eden cihazmış ve cdc tebliğine uygunmuş.

 138. SCakırr
  1 ay önce

  hottahçı hep c ihtimali dediğim gibi çok çok zor ama yok değil, vajinal ilişkide bile 512bin küsürde 1 ihtimalle bulaş ihtimali verilmiş bir deney vardı yani vajinal ilişkide de 0 değil, doğru zamanda testini ol okuduğun okul askeri okul veya polis okulu gibiyse bu meslek gruplarında yılda 1 test öneriliyor hep c için.

 139. SCakırr
  1 ay önce

  4.nesil cihaz olması, 6.haftadan sonra hiv1 için 8.haftadan sonra hiv2 için kesin sonucu verdiğini gösteriyor, en son 4.nesil test var zaten en yükseği bu teknoloji olarak.

 140. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr ve @pişmanım47 yani işte brolarım ben bu yüzden korkuyorum işte anlarsınız ya hani bunlar kolay şeyler değil normal meslekte olmak okumak farklı şeyler gerçi yönetmelik hcv açısından değişmişti herhalde bakmadım ama eminde değilim hepatit c nin kesinleşmesi için 4 haftam var şuan işte 4 hafta sonra 90. gün olacak ağustosun 8 ine mi daha erkenine mi denk geliyor bilmiyorum. Bende biliyorum zor olduğunu yaşıyorum daha doğrusu hani beni gören yeter diyor artık ama işte elde değil başına gelmeyen bu durumları anlamaz.

 141. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr sağlık bakanlığı rehberinden baktım kanka tam tamına bunu yazmışlar kür demek kesin tedavi mi demek? ''Tedavi: Güncel tedavi yaklaşımları (doğrudan etkili antivirallerin, DEA) ile HCV tedavisinde kür sağlamak mümkündür. DEA temelli tedaviler sonucunda HCV eradikasyonu sağlanarak karaciğer fonksiyonlarının düzeldiği, hastalık seyrinin iyileştiği, siroz ve ilişkili komplikasyonların ve HSK gelişiminin azaldığı gösterilmiştir. Etkin bir antiviral tedavi ile hastalık yükü azalacaktır. Tedavi sonrası madde bağımlılığı gibi riskli davranışın devam ettiği durumlarda virüsün bulaşması yeniden görülebilir. Bu konuda hastaya korunma önlemlerinin anlatılması, davranış değişikliği oluşturulması önemlidir.''

 142. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahçı, kesin tedavisi yokmuş ama , etkin tedavisi varmış yani hiv tedavisi gibi, bu antiviralleri kombinleyip kullanıyorsun düzenli olarak viral yük artmıyor yani virüs çoğalmıyor ve hastalık yapmıyor, en sonunda da süperenfeksiyondan bahsediyor yani mesela hiv pozitifken bir daha hiv ile enfekte oluyosun, buna süperenfeksiyon deniyor bu durum çok tehlikeli ilaçlar henüz süperenfeksiyonlar için yeterli değil bu yüzden hbv hcv hiv gibi kronik enfeksiyonların taşıyıcılarına korunma yontemleri anlatılır diyor son paragraf.

 143. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr anladım kanka teşekkür ederim bu arada belirtilerde dışkı rengi açıklığı diyor bu bende var biraz ama baya zamandır ki var hani ta 13 14. günlerden beri eğer ki hcvyle alakalı olsaydı bu durum 28. gün testimde çıkardı dimi?

 144. SCakırr
  1 ay önce

  Hottahçı, okuduğum bir yerde neresi olduğunu hatırlamıyorum ama belirtilerin olduğu dönemde testlerin pozitifleşeceği yazıyordu.Hepsi bir kenara dursun,yine ilk ay insanların%95inin antikor ürettiği gerçekliği de var.

 145. Hottahçı1
  1 ay önce

  @scakırr bu dediğin hcv içinde dahil mi kanka antikor üretme olayı ilk ay ?

Cevap yazmak için yapınız.