WHO-42/ CDC-45/ (4nesil için) PYD-50 (3 ve 4nesil için)

2 yıla yakındır bu sitedeyim,offline ve online olmak üzere..tabiki bu süre zarfında insan belli bir bilgi birikimine sahip oluyor...diyelim ki..şüpheli temasınız oldu..yapmanız gereken dayanabiliyorsanız gününüzü 28 çekmek ve özellikle antijen arayan bir test olmak.sonrasında 42.günde yaptırcağınız 4 nesil bir test ile teyit ettirmek.eğer paranız varsa...özel lablardaki testlerden olabilirsiniz..örneğin HİV DUO ULTRA ve VİDAS kitleri ile yapılan ve hassasiyeti yüksek elit testlerden ve PCR fakat PCR TESTİ tanıda kullanılmaz daha çok tanı alanların virüs yükünü belirlemek için kullanılan direk virüsü arayan testdir..ama 50 kopya altını göstermez..ve HİV/2 aramaz..fakat 28 ve sonrasında yaptırcağınız PCR güven vericidir..fiyatları lab göre değişsede HİV DUO ULTA ve VİDAS 250 civarları PCR 600 civarları..maddi durumunuz yoksa ve metropol şehirlerde yaşamıyorsanız bulunduğunuz şehirlerde ki devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde Antihiv testleriniz olabilirsiniz..Eğtim arastırmalarda daha çok 4 nesil ve combo testlerin yapıldığını söyleyebilirim..COMBO TEST NEDİR?Combo test HİV1/2 ag-ab bakan ve aynı zamanda HİV’e özgü olan P24antijenini arayan testdir..kullanılan yöntemlere gelince EIA,MEIA,ELFA,ECLIA,KEMİLÜMİNESEANS yöntemletiridir..ekliyorum antijen ve antikorun birlikte aranması hastanenin kullandığı makina ve kite göre değişir..ve kızılayın kullandığı NAT TESTİ...yani Nükleik asit testi..HİV1,HCV ve HBV yi RNA da arayan 3 lü kombine test..yani sonuç...28 de ki özellikle antijen arayan bir testden negatif aldığınızda ve sonra 42 barajında ki 4 nesil bir test ile negatifininiz doğrulandığında..testinizin dönmeyeceği..daha sonrası inanın ZAMAN kaybı,PARA kaybı,Psikoloji kaybı,İNSAN kaybı,Sosyallik kaybı..

Cevap ( 35 )

 1. RigorMortis
  6 ay önce

  abi eline sağlık bu günlük beni idare eder :)

 2. i am simyaci
  6 ay önce

  @rigormortis herzaman kardeşim..

 3. Cdemiir
  6 ay önce

  46 elisa negatif inşşalalh dediğin gibi olur kral ya

 4. i am simyaci
  6 ay önce

  @Cdemiir tamda bahsettiğim testleri olmuşsun..dönmez rahat ol..

 5. i am simyaci
  6 ay önce

  Kullanılan yöntemler arasında en yaygın olan ELİSA yöntemini eklemeyi unutmuşum..ek olarak vucutta ilk çıkan antikor igm dir Sonrasında yerini igg antikoruna bırakır..1 ve 2 nesil testler bu antikorları yakalama süreleri 6 ayı bulduğundan yani bundan 15 20 sene öncesinin takvimi bu şekildeydi..sonrasında ki 3 ve 4 nesil testler ile süre önce 50 ye sonra 42 ye çekildi.. yine ek olarak kanser tipi hastalarda ki kemo tedavisi nedeniyle baskılama oluştuğundan test süreleri 6 ay olarak belirlendi..yani sağlıklı bi bireyseniz...bu 6 ay takvimi sizi ilgilendirmiyor..

 6. Ntumel
  6 ay önce

  33. Günde üniversite hastanesinde anti hiv testi oldum güvenilirligi düşük müdür tekrar test yaptırmaya korkuyorum..

 7. hösün4680
  6 ay önce

  @Ntumel abi %95-98 güvenilir senin ki. 45. Günden sonra bir daha ol konuyu kapat bence.

 8. Ntumel
  6 ay önce

  Valla ne bilim burda millet 42-45 den sonra demeye başladı anti hiv için yine başa donmus hissediyorum

 9. hösün4680
  6 ay önce

  42-45 vücudu en geç antikor verenler için abi nadir durumlarda oda %5-2 lik kesim. Pozitif vakaların çok çok büyük bir kısmı 15 ve 25. Gün arasında tanı almış. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

 10. hösün4680
  6 ay önce

  Baskılıyıcı ilaç kullananlar hepatif b vs durumları hariç

 11. hösün4680
  6 ay önce

  Baskılıyıcı ilaç kullananlar hepatif b vs durumları hariç

 12. hösün4680
  6 ay önce

  Baskılıyıcı ilaç kullananlar hepatif b vs durumları hariç

 13. hösün4680
  6 ay önce

  Abi bu arada sen anti hiv olmadın 4.jenerasyon dememiş miydi sana doktor?

 14. hösün4680
  6 ay önce

  Abi bu arada sen anti hiv olmadın 4.jenerasyon dememiş miydi sana doktor?

 15. Ntumel
  6 ay önce

  Elisa 4. Jenerasyon demisti. sonuçta ise sadece anti hiv yaziyordu

 16. frekans
  6 ay önce

  15.gun hiv 1-2'+p24 yazan bi test arada gununu hatirlamadigim bi tarih elisa ve 35.gunde de hiv 1 rna pcr oldum.. hala kafadan atamadim ne onerirsiniz ?

 17. i am simyaci
  6 ay önce

  @Ntumel 33.günde 4 nesil bir test yaptırmışsın...çok güven verici..korkmanı gerektiricek bir durum yok..42.günü geçtin sanırım..kontrol amaçlı teyit testini ol ve kapat..

 18. i am simyaci
  6 ay önce

  @frekans senin yerşnde olsam kapatırdım..35.günde olduğun pcr 50 kopya altında kalmaz,10binli rakamlara fırlardı..sende çok istiyorsan ve 42 yi geçtiysen 4 nesil bir test ol ve kapat..

 19. frekans
  6 ay önce

  4 nesil testin adi ne diye geciyor bulamadim laboratuarlarda

 20. i am simyaci
  6 ay önce

  Özel lablarda daha çok hiv duo ultra vidas yada p24 olarak geç[email protected] sana da Antalyadan sana yardımcı olur..özel laba gitmene gerek yok.4nesil yapılan bir hastane önerebilir sana

 21. Sivaslı
  6 ay önce

  Simyaci baskan banada yardimci olsana ben nisanli ile baristim ama hatun grip oldu ateşi fan var acana benim yuzumdenmi diye korkmaya basladim :):):

 22. i am simyaci
  6 ay önce

  Holy virüs seni pas geçip direk nişanlına mı geçti..şaka dimi bu sorduğun :)

 23. RigorMortis
  6 ay önce

  @frekans Akdeniz üni. tıp a gidebilirsin, oradaki cihazlar yeterlidir. (Çünkü malum konunun tedavisi sadece orada yapılıyor)

 24. RigorMortis
  6 ay önce

  Bulunduğun yerde Eğitim araştırma varsa orayı da tercih edebilirsin.

 25. adolf9898
  6 ay önce

  Kemiluminesans veya benzeri nedir peki?

 26. frekans
  6 ay önce

  @Rigormortis Akdeniz universitesi haricinde ozel bir laboratuar biliyor musun

 27. Ankara006
  6 ay önce

  Simyacı 43.gün hiv duo ultra ile kapatabilir miyim konuyu 15-22-36 ve 43 te oldum son

 28. i am simyaci
  6 ay önce

  Ankara006 kapat..yeterli..antijen yok antikor yok..daha ne bekliyorsun..

 29. RigorMortis
  6 ay önce

  @frekans medila lab var. Ben hiç gitmedim .Yarın iletişme geçerek bilgi alabilirsin. Omlar yönlendirecektir.

 30. Ankara006
  6 ay önce

  Sağol simyacı insan bir kere tribe düşünce çıkması zor oluyor allah kimseye yaşatmasın inşallah herkes negatifini alır yoluna bakar

 31. i am simyaci
  6 ay önce

  Çık artık ordan..dönmez artık..Bundan sonrası zaman kaybı inan bana..

 32. Ankara006
  6 ay önce

  Zamanla atlatıcaz bu kara günleride unutucaz

 33. Mavimavi
  6 ay önce

  Simyaci bana da fikir verebilirmisin acaba asiri derecede bunalim geciriyorum cocugumun yuzune biri dokundu bende iliskilerini bildigim icin cok tedirgin oldum ve sabunla yuzunu yikattim yuzunu yikarken agzina ve bogazina sabunlu su gitti 2 gun sonra agzinda bir yara cikti ve ellerinde ayaklarinda yanma var eline cinsel sivi bulasmis biri aradan 30 40 dk gectikten sonra yuzune surduyse bi sikinti olur mu gercekten bilmedigim icin soruyorum cok korkuyorum cocuguma bisey olur diye

 34. i am simyaci
  6 ay önce

  Çocuğunuzun üzerine titremenizi anlıyorum,Annelik psikolojisi normal tabi..içiniz rahat etsin böyle bulaş sözkonusu değil..virüs oksijen temasına dayanaklı değil..yazdığınız dakikalara ulaşmaz bile..kaldi ki bu kişinin elerinde virüs taşımasıda fazla fantezik olmuş..kısacası risk yok test yok..rahat olun

 35. Mavimavi
  6 ay önce

  Simyaci kardesim senin soylediklerin beni bi nebze rahatlatti ama cocugun agzina ve bogazina su kacti yuzunu yikarken agzindan yara benzeri bisey yoktu ama yeni dis cikariyor ya bi ondan korktum bide 6 gun gecti cocugun o gunden beri kusacak gibi karni agriyor ve burnu akmaya basladi bana lutfen cevap.verin benim su an ki durumum iyi degil gercekten

Cevap yazmak için yapınız.