Çok önenli Ebv ve zona için uçkun laba kanbgönderdim

Arladaşlar hiv, hsv 1 hsv 2 hepatit a, b, c frengi tüm hastalıklarım negatof geldi. 10 nisanda supheli iliskiden bu yana tam 65. Günde uçkun laba ebv ve zona için kan gönderdim. Sol gòzümde biraz agrı daha çok yogunluk gibi bir belirti var. Ayriyeten buna eşlik eden bir baş agrısıda mevcut. Bu grupta herkez cybh konusunda sadece hivden şüpheleniyor oysa sadece hiv çok zor bulaşan bir hastalık ve 14. Günden sonra 4. Nesil testler kesin sonuctur. Surekli aynı testi tekrar yaptırıp bosuma para harcıyorlar. Size tavsiyem herpes familyasına baktırın. Hsv 2, hsv 3 zona ve hsv 4 ebv ye baktırın bunlar çok kolay bulaşan virüsler ve tedavi edilmezse körlüğe kadar gidilebilir. Baş agrısı gòz agrısı karın agrısı ishal ve mide bulantısı gibi belirtiler ön plandadır.
3 ay önce 221 okunma Hıvfobikk Şikayet

Cevaplar

 1. Hıvfobikk
  Hıvfobikk | Soru sahibi
  3 ay önce

  Zona için erken dönemde yapılacak tedavi hayati önem arz etmektedir. Zona çok şiddetli ve agır belirtiler verir ebv ise kalıcıdır. Bagisiklik sisteninin yenik düştugu durumlarda menenjit beyinde iltihaplanma kas seyirmesi kronik terleme, cabuk yorulma gibi sorunlar yaratır

 2. Carrasco
  3 ay önce

  Çok haklısın abi. Herkes her şeyi hive falan yoruyor.. 28. Günden test yapıp 45 te de kapatılması gerekiyor. Dediğin gibi bu testleri de yapmak lazım. Bende de çabuk yorulma var. Bu testler devlette yapılıyor mu? Bir de ne zaman bu testleri yapmak lazım abi?

 3. Hıvfobikk
  Hıvfobikk | Soru sahibi
  3 ay önce

  Devlet te yapılmaz hatta laboratuvarların çogundada yapılmıyor. Düzen labda birtek yapılıyor diye biliyorum. Içkun lab düzenle ortak calısıyor. Mesela mavilabta bakmaz

 4. Carrasco
  3 ay önce

  Çok teşekkür ederim abi. Peki bu testleri yapmak için süre önemli mi? Ben de bu testleri yapacağım

 5. Hıvfobikk
  Hıvfobikk | Soru sahibi
  3 ay önce

  Onu bilmiyorum iste ben 65. Günde yaptırıyorum sordum kendilerine yeterli cevabını aldım. Onu uçkun labı ara sor simdiden.

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol