Offf offf dostlar

22 32 50 64 70 80 100.gun testler var kapatmistim bu dil ve agiz ici aft agrilar beni delirtecekk !
1 hafta önce 434 okunma Sivaslı Şikayet

Cevaplar

 1. SS666
  1 hafta önce

  Aga senın doktor sana ne diyor bu konuda ? Başka bir cinsel hastalık bulaş olabirmi ?

 2. Regnum
  1 hafta önce

  @Sivaslı bu kadar testten sonra hiv den şüphelenmek mantık dışı.Ağız içi aft sebebleri çeşitli olsada en önemlileri arasında demir ve b3 b9 ve b12 vitamin eksikliği olabilir.Ve bunun yanında mide problemin varsa yani Helikobakter pilori adıyla bilinen mide mikrobu da tetikliyebilir.yada fazla sigara da tetikleyici sebep olabilir.Dediğim gibi çeşitli sebepleri var.Sen sorunu yanlış yerde arıyorsun.

 3. SS666
  1 hafta önce

  @sivaslı özeldemi oldun aga sen , Hangi testleri yaptırdın baştan sona kadar ??

 4. Sivaslı
  Sivaslı | Soru sahibi
  1 hafta önce

  İnsh oyledir be regnum dostum cok fazla sigara kahve evet baktiricam hersey yine :( SSS6 ben 22.gun hiv duo ultra 32 50 64. Gunler ozel Hastanede aboot arthitech ile combo 70 80 100.gunlerdr devlette 4.nesiller oldum

 5. Perişan3454
  1 hafta önce

  hocam ağız içi yana doğru çıkan sert şişlik var mı sende ? Bu lenf bezi şişmesi mi oluyor?

 6. Sergio
  1 hafta önce

  Valla ne yalan söyleyeyim, Ben kapattım falan diyorum da yok aga, sabah kalkar kalkmaz aklımda. Ne bu siteden vazgeçebiliyorum, ne aklımdan hiv i çıkartabiliyorum. Araştırmayayım diyorum olmuyor amk.

 7. Sivaslı
  Sivaslı | Soru sahibi
  1 hafta önce

  Sergio h.g naptin kacinci gundesin? Var dostum o lenf degil sislik o

 8. Perişan3454
  1 hafta önce

  Bide hocalarım bu Ankara düzendeki yapılan test hiv dou mu elfa falan yazıyordu. Bu kurum güvenilir mi ?

 9. Regnum
  1 hafta önce

  Düzen de hiv duo ultra yok.p24 olmuşundur sen.Elfa kullanılan yöntem.Güvenilir tabiki de.

 10. Sergio
  1 hafta önce

  H.b kanka 152.günümdeyim. aga kafami kurcalayan Zona. 90.gün negatif diyorum kurcalamayayım diyorum olmuyor. Hivveaids.net giriyorum orda biri var ilişkisinden 2 ay sonra Zona geçirmiş karın bölgesinden. Zona dan 4 ay sonra tanı almış. Aga bende ilişkiden 1 hafta sonra aynı bölgeden Zona geçirdim. Aklıma geldikçe dengesizlesiyorum. 5 ay oldu 5 au sabah uyanır uyanmaz aklıma geliyor. Yatasıya kadar. En çok kendimden korkmaya başladım. Arasira atak geliyor tüm kontrolünü kaybediyorum.

 11. Sergio
  1 hafta önce

  Aga Zona stresten cıkmış olsaydı şimdi tekrar çıkardı. Su 5 aydır yaşadığım stresi ömrüm boyunca yasamadim.

 12. Perişan3454
  1 hafta önce

  30.gün bu elfa yı yaptım regnum hocam. Bir de 42 ve 52 de anti hıv yaptım devlet hastanesinde. Ama deri döküntüsü, Boğaz ağrısı, vücutta yanma, kırmızı ve kahverengi leke var. Nasıl yapacağız anlamadım. Artık 90 pozitif olacam hissine kapıldım.

 13. Sergio
  1 hafta önce

  Regdum ilişkiden 1 hafta sonra çıkan Zona hiv ile iliskilimidir ? Ve Zona cinsel yol ile bulaşır mı ? 90.gün Antihiv yeterli mi ? Ben testimdende emin degilim Devlet Hastanesi 3.nesil 4.nesil mi bilmiyorum ?

 14. SS666
  1 hafta önce

  Mavi lab da en ucuz test ne kadar beyler?

 15. Sergio
  1 hafta önce

  Benimde aklıma pcr geliyor. Hic antikordu antijendi uğraşmayacaksın, varsa var yoksa yok. Diğer türlü kendimide biliyorum ömür billah aklımdan çıkmayacak. Hep bu korkuyla yaşayacağım.

 16. Sivaslı
  Sivaslı | Soru sahibi
  1 hafta önce

  Sergio kanka 5.aydasin kesin sonucu alsana gidip test olup sonra ne stress kalir ne baska birsey kanka be bende 130.gunde olucam haftaya haftaici ve bitircem söz verdim artik burayada girmicem

 17. blade07
  1 hafta önce

  Sivasli sen burun akıntısı için alerji testi oldun mu ?

 18. Sivaslı
  Sivaslı | Soru sahibi
  1 hafta önce

  Yok dostum daha olmadim butun sorun oda olabilir alerjiler cunku burun akiyor geniz ve agizda yarada cikarabiliyor

 19. Sergio
  1 hafta önce

  Benimde aklıma geliyor son bir test diye de cesaret edemedim henüz, Aslında şart koymuştum kendime 150.gün son testi olup çıkarsa çıkar diyede. Yapamadım kanka. Bakalım bu gidişle 180 nı görcem. Yaptır kanka sonra cidden uğrama buraya ,yardım için dahi girme. Burasıda insani fobiklige sürüklüyor.

 20. Regnum
  1 hafta önce

  @sergio Zona hastalığının ortaya çıkması, kişinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı veya psikolojik olarak sıkıntılı bir dönemde olur. bu virüsü büyük stres etkenleri, travma, uykusuzluk, yorgunluk, aşırı üzüntü, kronik depresyon, yaşlılık veya vücut direncinin düştüğü anda ortaya çıkmasıyla zona hastalığını tetikliyor." suçiçeği hastalığına sebep olan virüsün latent yani uyur halden tekrar aktif hale gelmesi ile ve ortaya çıkar. Zona hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir ancak hastayla, özellikle de hastanın yara oluşan bölgeleriyle fiziksel temasta bulunmak, eğer kişi daha önce suçiçeği rahatsızlığı geçirmemişse suçiçeği bulaşmasına neden olabilir.yani cinsel yolla bulaşmaz.90 gün antihiv yeterli daha test olmana gerek yok.

 21. Regnum
  1 hafta önce

  @Perişan Ciltteki kırmızı noktalar çeşitli sebepleri var kan damarlarının toplaşması sonucu oluşan bu noktalar tehlike teşkil etmez.Beslenme vitamin eksikliği veya hormonel de olabilir.deri döküntüleri ise sindirim sistemi bozuklukları, ilaç reaksiyonları, ve tiroit problemleri olabilir ciddi bir deri döküntün varsa takibini yaptır.Ama hiv kaynaklı değil kesinlikle 3 farklı testten negatif bunu gösteriyor.90 da son kontrol testini yaptırıp hiv konısunu kapat.

 22. Sergio
  1 hafta önce

  Regdum haklısın ama ben çocukken şu çiçeği geçirdim. Ayrıca kadında zona yoktu. Ve nedense hiv pozitifler veya bu islerin içinde olanlar geçirmiş. Sivaslinin escord bile zona geçirmiş. Genelde yaşlı kişilerde görülüyormuş ben daha 26 yaşındayım. Ben bi tane daha test yaptıracağım bu gidişle.

 23. Perişan3454
  1 hafta önce

  Regnum hocam teşekkür ederim

 24. Regnum
  1 hafta önce

  @sergio zonayı ben çok araştırdım,tmm su çiçeği geçirdin virüs sonra inaktif durumu geçti.Bağısıklığını düşmesi yada yukarda belirrtiğim sebeplerden aktif hale geldi.Her zona geçiren hiv taşıyacak diye bir kural yok.Tekrar test olman senin durumunu değiştirmeyecek,yani negatif kalıcaksın.psikojikman kendini daha iyi hisediceksen hemen git ol.

 25. Sergio
  1 hafta önce

  Umarım öyledir regdum. Biraz cesaretimi toplayayım ilk işim test yaptirmak olacak. Malum stresi ağır. Kani ver sonuc beklerken 4 saat omurden ömür gidiyor.

 26. Regnum
  1 hafta önce

  @sergio eminim ruhsal sıkıntı yaşayan bi arkadaşsın.belkide ilaç kullanıyorsun.Bütün gün telde araştırma yapıyorsun.Senin hayat tarzın ve sıkıntıların bu virüsü aktif hale getirdi.Eminim buna.Sorun hiv de değil sende.Hiv vürüsü fln taşımıyorsun.senin tek şanşsızlığın bu vürüsün aktif hale gelmesi hiv den şüphelendiğin zamana denk gelmesi.Al sana cevap başka hiç biryerde arama sorunu.

 27. Sergio
  1 hafta önce

  Valla aynen dediğin gibi ilaç konusu hariç. Ilaç kullanmıyorum. Ve hiv den de şüphelenmiyordum. Zona çıktıktan sonra şüphelenmeye başladım. Hatta hiv aklimin ucundan bile geçmedi. Zona çıktı bi haber okudum Zona hiv in ilk belirtisi olabilir diye. Ve şuan buradayım.

 28. Regnum
  1 hafta önce

  @sergio ya işte bak aynen dediğim gibi.şapkayı çıkar önüne koy.zona senin ruh halin yüzünden aktif hale geldi.ok ol testini rahatla.

 29. SS666
  1 hafta önce

  Beyler mavi lab da Test olan varmı 95 ve sonrasında???

 30. Sivaslı
  Sivaslı | Soru sahibi
  1 hafta önce

  95 sonrasi laba para bayilmaya gerek yok devlette ol

 31. Sergio
  1 hafta önce

  Aynen regdum olacağım ve InsAllah bisey çıkmaz.

 32. SS666
  1 hafta önce

  Aradım yine yarın ıcın randevu aldım soyledım 97. Gün diye bana Hiv duo yapıcaz dediler 250 TL bende okey dedım.. Devlet yaptırsam onlarda yaptırsam fark ne???

 33. Regnum
  1 hafta önce

  Fark senin boş yere 250 tl vermen

 34. Supheliizmir
  1 hafta önce

  Arkadasim ben daha yolun basindayim 3. Gunum icim. Icimi. Kemiriyor ama senin bitmis kapanmis inan bosuna panik yapiyorsun. Agizda aft ve yaralarin cikmasinin hivle inan alakasi yok. Ben seninin yarisi agzimda aft ve yara vardir. Bunun bavirsak haslaliklari veya romatizmal etkisi ok buyuk. Bende ikiside mevcut ondan bikiyorum. Bence bir gastroentrologa birde romataloji bolume gorun bosuna bu testi yapip kendini uzme

 35. cop3434
  1 hafta önce

  Sivaslı ağız içi aft için hangi bölüme gittim dostum ? Çünkü 100 günden fazladır çözülmesi ilginç çünkü bir bölüme giderdim doktor ilaç verir geçmezse başka bölüme yonlendirir sonra da artık iş çözülmezse biyopsi yapılır olay çözülür yani niye bunca gündür hala sorunla yaşıyorsun şaşıyorum yada doktorlar nasıl bişey yapmaz ki ?

 36. Supheliizmir
  1 hafta önce

  Bunu doktorlarin bilmesi cok zor ancak b12 viyaminden kaynakliysa kanda cikiyor. Diget sebeblerin cogu icin uzmanlik gerekiyor

 37. Sivaslı
  Sivaslı | Soru sahibi
  1 hafta önce

  Ben hive odaklandigim İcin pek baktiramadim Acikcasi bir kere kbb gittim birsey yok dedi yolladi ama benim bu sikayetlerim 3 haftadir var burun akintim bitti sayilir nadir akiyor acikcasi simdide agiz ici yaralar basladi sicak birsey icince zonkluyor kulagima agrisi vuruyor en iyi ihtimal stress diye dusunuyorum bakalim haftaya haftaici son bir test daha olucam 140.gun olacak sanirim temiz ciktigi anda agzim isterse parcalansin umrumda degil.

Cevap Yazmak İçin giriş yapmalısınız

Giriş Yap Üye Ol